Ministar gospodarstva Ante Šušnjar danas je službeno posjetio Međimursku županiju. Tijekom posjeta, ministar je održao sastanak sa županom Matijom Posavcem i suradnicima, direktorom Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje, Ivanom Plačkom, te ravnateljicom Javne ustanove za razvoj Međimurske županije, Sandrom Polanec Marinović. Nakon sastanka, ministar je obišao Razvojno-edukacijski centar za metalsku industriju - Metalsku jezgru u Čakovcu.
„Ovi rezultati svjedoče o tome da usmjerena ulaganja, zakonodavne reforme i administrativno rasterećenje izravno doprinose jačanju konkurentnosti i otvaranju novih radnih mjesta“, zaključio je ministar.
Ministar je tijekom sastanka govorio o aktivnostima Vlade Republike Hrvatske, gdje je posebno istaknuo izmjene Zakona o državnoj potpori za istraživačko-razvojne projekte, čime će se udvostručiti porezne olakšice i povećati pragovi potpora za jače ulaganje u inovacije te je naveo novine koje donose izmejene Zakona o poticnju ulaganja te naglasio novosti koje donosi novi Akcijski plan, koji rasterećuje gospodarstvo za dodatnih 365 milijuna eura, pojednostavljujući poslovanje i potičući nove investicije.
Posjet Metalskoj jezgri ocijenio je kao primjer kako strateška ulaganja potiču inovativnost i razvoj. Ovaj centar, s naprednim laboratorijima za Internet stvari i prototipiranje, aktivno povezuje znanost, tehnologiju i industriju, čime doprinosi istraživačko-razvojnoj aktivnosti i konkurentnosti regije.
U nastavku posjeta, ministar je sudjelovao na svečanom otvorenju FRAMOS Campusa u Poslovnom parku Međimurje, centra globalne tvrtke specijalizirane za distribuciju i proizvodnju modula za kamere s ugrađenim vidom.
„Otvorenje FRAMOS Campusa u Čakovcu nije samo još jedno ulaganje - to je iskorak Hrvatske u sam vrh globalnih visokotehnoloških industrija. Ovaj centar, temeljen na inovacijama i održivosti, simbolizira našu viziju budućnosti - gospodarstvo koje je konkurentno, pametno i održivo “ izjavio je ministar Šušnjar.
FRAMOS Campus izgrađen je prema smjernicama Njemačkog vijeća za održivu gradnju (DGNB), a ključni element energetskog dizajna čini fotonaponski sustav s 670 solarnih modula, koji će godišnje proizvoditi do 285.000 kWh čiste energije. Ova energetska samodostatnost smanjuje troškove poslovanja i omogućuje isporuku viška energije u mrežu.
Stranica