Konferencija „Sigurna energija – snažna industrija – konkurentno gospodarstvo: Gospodarski plan za Hrvatsku“

Slika /slike/Vijesti/2022/WhatsApp Image 2026-05-15 at 08.54.02.jpeg
Ministarstvo gospodarstva organizira konferenciju „Sigurna energija - snažna industrija - konkurentno gospodarstvo: Gospodarski plan za Hrvatsku“, koja će se održati u srijedu, 20. svibnja 2026. godine, s početkom u 10:00 sati u Laubi u Zagrebu.

Konferencija će okupiti predstavnike gospodarstva, institucija i partnerskih organizacija, a na njoj će biti predstavljeni najznačajniji iskoraci i rezultati Ministarstva gospodarstva u proteklom razdoblju, uz pregled ključnih politika, mjera i ulaganja usmjerenih na razvoj gospodarstva i stvaranje stabilnog i poticajnog poslovnog okruženja, s naglaskom na industrijski razvoj i energetsku sigurnost.

U okviru konferencije bit će predstavljen dokument Nacionalni plan za razvoj industrije Republike Hrvatske 2027. - 2034., usmjeren na jačanje konkurentnosti hrvatskog gospodarstva, razvoj industrije visoke dodane vrijednosti te stvaranje dugoročnih preduvjeta za održiv gospodarski rast.

Središnji program uključuje uvodna obraćanja te tematske panele iz područja industrije i energetike.

Poseban dio programa obuhvatit će dodjelu ugovora i odluka o financiranju u okviru programa:

„Naukovanje za obrtnička zanimanja“
IRI S3 - „Povećanje razvoja novih proizvoda i usluga koji proizlaze iz aktivnosti istraživanja i razvoja“.

Uz središnji program, sudionicima će tijekom cijelog događanja biti dostupna interaktivna zona s informativnim punktovima iz cjelokupnog djelokruga Ministarstva gospodarstva, gdje će imati priliku dobiti pregled aktualnih i planiranih programa te se upoznati s mogućnostima koje su im na raspolaganju.

Stranica